Tanrı’nın Sesi

Kadın Tanrı’nın sesidir, hisleri ona bunun için verilmiştir.

Kadının hisleri Tanrı’nın sesidir. Onu dinlemeyi unutturan erkekleri dinlemeyi bırakın ve çığlık atmak yerine susun. Susarsanız kalbinizin sesini duyarsınız ve ölmezsiniz.

 

Dünya var olduğundan beri insanoğlunun en büyük mücadelesi doğaya karşıdır, en büyük çatışması onunladır diyenler çok yanılıyorsunuz. İnsanlar hayatta kalma çabasını ne doğaya ne doğadaki diğer canlılara karşı göstermiştir. İnsanın en büyük çatışması kendi türüyledir.

Hayattaki tek görevi mutlu olmak iken önce dünya yaratıyorum diye doğayı mahvetti. Sonra doğadaki diğer canlıları katletti. Yetmedi kendi türünü yok etmek için her şeyi yaptı. Tanrı diye inandıklarına çocuklarını kurban etti. Kendini akıllandım sanıp kadın ve çocuk kurban etmeyi bıraktı ve hayvan kurban etmene başladı. Yetmedi türündeki cinsiyeti katliam sebebi yaptı. Dünyamızdaki bütün canlılar dişi ve erildir ve varlıkları bu sebeple sürer çünkü devam etmek için bu gereklidir. Ama insan bunu görmedi. Kadın dedi, erkekten daha önemsizdir. Kadın gereksiz, akılsız, yetersiz, güçsüzdür dedi. Ben güçlüyüm, hayatta kalması bana bağlı dedi, ben avlanırım sen mağaranda kal dedi. Erkeğin kaburgasından yaratıldı dedi, eksik etek dedi, cadı dedi yaktı.

Bunun sorumlusu asla erkekler değildi. Bütün bunları onlara yaptıran kendi değerlerini bilmeyi unutan kadınlar yüzünden oldu. Suçlamak için söylemiyorum. Erkek de kadın da etten kemikten yaratıldı, her ikisine de Tanrı can verdi, ruh verdi değil mi?

Değil!!!!
Değil arkadaşlar değil…

Önce Adem yaratıldı sonra Havva. Bunun asıl sebebinin başka bir şey olduğunu neden kimse göremiyor? Erkek güçlü, kısmen de olsa akıllı, cesurdu evet ama duyguları yoktu. Hisleri yoktu. His denilen şey iki göz yaşı değildir. His merhamettir, öngörüdür, açık görüşlülüktür, araştırmacılıktır, meraktır. His, insanoğlunun yaşama kapasitesini arttırsın diye kadına verilmiş bir yetkidir. Tanrı’nın sesidir.

Bütün yeteneklerinizi, özelliklerinizi, bildiklerinizi, her şeyi unutun ve hislerinize güvenin. Hislerimiz bize aklımızı kullanma konusunda, davranışlarımızda, her türlü eylemimizde yol gösterecektir. 18.yüzyılda değiliz, kimse sizi cadı diyerek yakamaz artık. Ama çocuğunuzun önünde döver, söver hatta kalbinize bıçak saplar. Bunu kendinize yapmayın. Bunu size yapmalarına izin vermeyin. Kapatın gözlerinizi, derin bir nefes alın ve içinizdeki güce inanın. Kendinize gelin. Kimsenin size bir şey vereceği yok, bunu bize biz yaparız ancak. Ben insan neslinin devamını sağlamak üzere sadece doğurmak için görevlendirilmedim ki, ben bu dünyada insanın yaşayabilmesi için her türlü ön görüye, kadim bilgiye sahip olarak yaratıldım. Bunu bana unutturmalarına izin vermeyeceğim. Siz de vermeyin.

Ölmeyin…

error: Paylaşmak için izin aldın mı???